בּני, בן 18

ילד אהוב שלי,

המתנתי עד שירד היום כדי לכתוב לך. כדי לכתוב מהבטן ולא מהראש, כדי לכתוב לך בשקט.

אושר, אין בעולם עוד נער כמוך.

מבטיחה שנחגוג במהלך השנה חי אירועים לכבוד הגיעך לגיל 18.

נחגוג איך שתבחר, עם מי שתרצה והיכן שתחלום.

*

כבר כשהיית בן שש וחצי ראית אנשים חשופים. ישבנו בתור לרופא והזקנה שהגיעה סיפרה את סיפורה והילכה את הילוכה. לחשת לי באוזן: "אמא, היא עושה את עצמה". כשנכנסנו לרופא, עוד בטרם התיישבת אמרת לו: "ד"ר, הסבתא בחוץ משקרת, אל תאמין לסיפורים שלה". הרופא צחק ואמר לך שאתה צודק.

היכולת הזו שלך לראות אנשים דרך המסיכות והסיפורים שלהם היא יכולת מופלאה. אתה רואה את כולנו חשופים על כל כפתורינו הירוקים והאדומים. אתה מכיר בו בכפתור הירוק שאם תיגע בו יקרו ניסים, ואילו אם תלחץ על האדום תחולל כעסים.

*מאחלת לך שתשמור על יכולת מופלאה זו, כך שגם אם תזהה את האדומים, תצליח להתאפק ולהתקרב לירוקים ולחולל קסמים בחייהם של אנשים ובמערכות היחסים.

*

מס' חודשים קדימה והגיעה העת לערוך לרכב טסט. אתה זוכר את הסוזוקי מודל 91 ללא מזגן? זו ששימשה לנו כרחם? זו שהפכה אותנו לכל-כך הרבה ממי שאנו, בזכות כל הדרכים שנסענו עימה. עמדנו בתור לשלם עבור הבדיקה והתור הזדחל לו. עמדת עמי בסבלנות כי המוסך מסביב רחש וגעש והיווה עבורך ספק לסקרנות. ביקשתי שתמתין בזנב התור ואני אתקדם, לא רציתי שתדחס בין ההמון. כשהגיע תורי היית אי-שם מאחור. שילמתי בהמחאה, מה שגרם לי קצת להתעכב.
"גברת, יאללה מה קורה איתך? את מעכבת את כולם!" גער בי בצעקה עצבני מזיע אחד. מקצה התור עפת קדימה כמו רוח סוערת. בגובה של ילד עוד לא בן 7, נעמדת מול כולם כמו פיל פרשת אוזניים ושאגת: "מי כאן מדבר ככה לאמא שלי?" נופפת בזרועות הקטנות שלך מעלה ומטה כאילו היו חדק.

כל התור התיישר, כולם נאלמו, סיימתי לשלם ולקחתי אותך לחיקי. אמא גאה. לא כי אני זקוקה להגנה, אלא כי הילד שלי מעז לומר את שלו 'כאן ועכשיו' ויהי מה!

*מאחלת לך שתדע מתי לבטא עצמך בקול ברור, מתי בלחש ברור ומתי בשקט נינוח. ושתחיה תמיד את האמת שלך לא משנה מה היא.

*

יקירי, כבר סיפרתי בעבר לאחרים שטעיתי לחשוב שאני כמעט בודהה. לימדת אותי איזו דרך ארוכה עוד פרושה לפני, רבה לא פשוטה. תלמידה טובה וחרוצה, עקשנית ונחושה תמיד הייתי. במבט מתעכב לרגע לאחור, עשינו דרך והצמחת אמא בגירסה מתקדמת. בזכותך נוספו לי קילוגרמים של נחת וגם הפכתי לגירסה יותר מוצלחת. תודה!

*

ומה איתך? חמוד שלי! שופע כשרונות והעולם מצידו מציע לך הרבה חלופות. זה דיי מבלבל, אך למזלינו יש לך את היכולת להקשיב פנימה לחלומות. למדנו בבית להגשים ולחלום ושוב להגשים בריגושים של רגעים כמו 'הרגע הזה' למשל. אנחנו צוחקים ואומרים שאם אכן היית ממשיך לכל המקומות שהתקבלת הרי היום היית: שף גורמה, מתופף עילוי, די ג'יי מרקיד בחו"ל, נהג מירוצים (תזכיר לי לחדש לך את הרישיון), וגנן לילדים – הוי איך כל האחיינים אותך אוהבים. זו הסיבה שבסיום יום עבודה עמוס בג'ימבורי אתה אומר לי: "אמא, אני כל כך נהנה, אני מרגיש כאילו כל היום אני נח ועוד משלמים לי".

  • מאחלת לך יקירי שתמיד תתפרנס מהשקעה בכישורים-במתנות שיש לך להעניק לעולם ובעיקר לילדים.

*

אני כותבת לך ואתה מסיים שבוע במחנה האימונים של נבחרת ישראל שנתון 2000 לקראת אליפות אירופה שתיערך הקיץ. אתה ועוד קומץ נערים נבחרתם להיות ה-שוערים. אתה מבין מה זה אומר?

זה אומר שהזעת כהוגן ולא לחינם.

זה אומר שאתה מתעקש לשפר ביצועים.

זה אומר שאין כדור שיגרום לך להתכווץ.

זה אומר שאתה גמיש דייך לגלוש על הפרקט ולבלום בשפגט ואם צריך אתה גם יודע לבעוט את הכדור לקיבינימט. זה אומר שברוב חוצפתך גם זיהית הזדמנות ומהשער שלך הצלחת לקחת סיכון ולהבקיע גול לשער מהעבר השני של המגרש. להט, התמדה, ריכוז, ועוד ועוד הקשבה למנוסים ממך.

להתמסר למה שיש – לבחירות שלך.

  • יקירי, אוהבת אותך ומאחלת שתמיד תהיה שם בהתמסרות לאהבות שלך.

תודה לך שאתה חלק גדול מאד מהחיים שלי. הם ייחודיים ויפים והרבה מאד בזכותך

יום הולדת שמח

מאחלת חיים בריאים, מאוזנים מתובלים מכל הטוב שיש בך

אמא

One thought on “בּני, בן 18

  1. שרונה, ה-אמא האולטימטיבית, זיקקת היטב בברכותייך את מהות הקשר ביניכם. נתת ביטוי מילולי לאיפיונים השונים של סך האהבה שלכם. תבורכו!

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר.

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>