התיישבות – תגובה מושהית

התיישבות היא יישום המבוסס על העיקרון: תגובה מושהית כאן מופיע קובץ התמונה להורדה
אפשר ורצוי לקרוא גם את הקובץ שהכינו ביחידה בנושא, הקליקו וקיראו בהרחבה על ההתיישבות לפי הסמכות החדשה. כאן הכנתי manual קצר

עפ שיטת הסמכות החדשה

 

מתוך פגישה 10

ברמה העקרונית גם התיישבות של 25 דקות היא טובה. יש ערך לזמן ממושך יותר אבל גם גם זה בסדר. צריך להפעיל שיקול דעת שמאזן בין הפתרונות שא’ מציע לכמות הזמן שנמצאים בחדר.

אפשר גם לומר לא’ שיושבים בחדר כמחאה  על ההתנהגות שביצע, מה שכן, ייתכן שא’ יתקשה מאד להכיל את זה, כי אין לו שום שליטה על המצב וזה יתסכל אותו מאד. הדיאלוג איתו חשוב, הוא יצירתי ומציע פתרונות. לא חייבים לאלץ את א’ להגיע לפתרון. אפשר לומר – את הפתרון הזה כבר הצעת -לא אוכל לקבל אותו, אולי בפעם הבאה  ואפשר לסיים את ההתיישבות ככה : "לא מצאנו פתרון, אולי בפעם הבאה".

בכדי לא ליצור מצב של תהיות מצד התומך שמתלווה להתיישבות חשוב לעדכן אותו ולהכין אותו מראש  – שיש פתרונות שא’ כבר הציע בעבר וש’ תיאלץ לא לקבל אותם. ח' העלתה טענה שבהתיישבויות א’ מקבל תשומת לב ממוקדת ו"קהל" ונהנה מכך – אנחנו מאמינים כי תשומת הלב הזו היא קיימת אבל היא מסוג מאד מאוד מסוים – שקשור לאיפה עוברים הגבולות שלנו. אם א’ שואל יותר מדי "תזכירי לי מה רצית?" לא כדאי לחזור על הבקשה הוא יודע.

מתוך פגישה 6

ברמה העקרונית מבצעים התיישבות אחת לשבוע וחצי – שבועיים ואח"כ אם יש צורך להזכיר שוב את הגבול.

* חשוב להביא אנשים להתיישבויות, הן משמעותיות עבורו, הוא מנסה למצוא פתרונות וחווה את עוצמת הנוכחות ההורית והקהילתית. יש לזה משמעות רבה במיוחד אם זה מצטבר לאורך זמן – יש בזה מרחב לתגובה מאוחרת יותר והוא קשוב ומתאמץ למצוא פתרונות. גם כשהוא כידרר את הכדור הוא עדיין היה מאד שם, מאד בהתיישבות.

סירוב להיכנס לחדר

ש’ מעלה נקודה בה היא חוששת שא’ יתחיל להבין שכשמגיעים הביתה חברים הם יגיעו בהכרח להתיישבות והוא לא יסכים להיכנס לחדר שלו.

מה עושים אם א’ מסרב להיכנס לחדר בעת התיישבות נוספת?

קודם כל אם נמצא תומך נוסף זה מקטין את הסיכויים לסירוב. ש’ צריכה לבקש פעם אחת עד פעמיים בטון תקיף, במידה ולא נכנס – התומך יכול לבקש ואף להוביל אותו פיזית. ברגע שאנחנו ברורים עם המסר – לא נראה שתהיה בעיה. אם א’ ייכנס למצב שהוא "משחק תופסת" – לא חייבים להיכנס לחדר שלו, אפשר לשבת בחדר שלו ללא נוכחותו אבל אפשר לשבת עם תומך בשקט בסלון, לא לרדוף אחריו. חשוב שתישאר בבית אווירה של התיישבות – ולתת מסר שא’ לא מנהל אותנו גם אם הוא בחר שלא להשתתף בהתיישבות.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר.

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>