המיזם

הרעיון למיזם נולד בלב שלי. הרעיון נברא מתוך מציאות מורכבת – אם שאימצה לבדה ילד גדול כחול-לבן. זהו. זה נשמע פשוט וזה אכן פשוט. כי מדובר בהחלטה שנולדה מאהבה עצומה. על התהליכים הנפלאים שקדמו להחלטה אני משתפת במפגשים "אימוץ זה לא סוד".
בין רגע פשוט אחד למשנהו מחבר מסע הכרוך בעליה על צוקים לעבר שיאים של הצלחות, גלישה במדרונות של קושי ובעיקר תמיכה של כולם. בתוך הקושי ויותר מכך, מתוך הרצון להיות הורה מייטיב, הממש את ההזדמנות הנפלאה לצמיחה דרך האימוץ, מתוך הכמיהה לסייע להורים זוגות והורים יחידים להצליח, נולד המיזם.

יעודו של מיזם האימוץ הוא הענקת ליווי פוסט אימוץ לקהילת האימוץ.
למשפחות נדרש ליווי מעמיק ונגיש עוד בטרם האימוץ בפועל ובודאי שלאחר מכן. כדי לקבל עזרה והכוונה נדרשת פניות רגשית ומשאבים נוספים מימון, נסיעות, חניה…כוחות. לחצים בתהליך איתור המטפל או המסגרת המתאימה לקבלת סיוע פרטני או הדרכה בקבוצה.
המיזם בהיותו בראש ובראשונה פלטפורמה אינטרנטית יכול לקשייםנגיש בכל מקום, בכל שעה ולכל תקציב. המיזם יאפשר חיבור מהיר ובלתי אמצעי ביננו חברי הקהילה, ביננו לבין אנשי המקצוע ובין לבין עצמם.
המיזם יקיים אקדמיית אימוץ ברשת, כאשר הקהילה וכן אנשי המקצוע המלווים יוכלו לקבל מודולות של הדרכות במגוון נושאים, תוך שיתוף ידע בין החברים. השאיפה היא שהורים ותיקים ידריכו צעירים ובמקביל אנשי המקצוע יתמחו בסוגיות אימוץ העולות מן השטח וישכללו את מומחיותם.

כדי לקדם את האקדמיה המעשית לאימוץ, נוצרים בימים אלו שותפויות בין אנשים וכן שתפ עם גופים שונים. במקביל מתגבש המודל העסקי.

כאן, במיזם אני שואפת להביא את הניסיון שצברתי במהלך 3 עשורים של ניהול שיווק ומרקום בחברות תקשורת, היגוי וניהול מאות כנסים וסדנאות עם עשרות מנחים מובילים, יזום פרויקטים, כתיבה והנחיית קבוצות (לחזון אישי) וכמובן את המציאות היומיומית והתנסותי באינספור הדרכות מעולם האימוץ וההורות.

פירוט מעומק הלב לאנשי מקצוע, מומחים, מנחים, מטפלים וארגונים העוסקים בריפוי והצמחה להצלחה הנה הקישור

2 thoughts on “המיזם

 1. שרונה יקרה – יישר כוח!
  מימשת כאן צורך שזועק בשתיקתו ועכשיו הקמת עבורו מקום – כל הכבוד ויישר כוח!
  ייסדת סביבה מוגנת, ממוקדת באוכלוסיית משפחות האימוץ, לקבל תמיכה באופן הכי מתאים הן להורים המאמצים והן למאומצים עצמם – מרגש כמה זה חיוני!
  את גם דוגמה למימוש חלום, התמדה בדרך, פרגון לקולגות וסוחפת איתך את מיטב האנשים שיכולים ורוצים מאד לתת בתחום.
  מהמקום שלי – אחרי שנים של גידול ילדה גדולה כאם חד הורית באימוץ פתוח בארץ – אני יודעת את ערך המקום הזה, וכאשת מקצוע אשמח להתלוות אליך ולתת מניסיוני, הידע והכלים שצברתי לאוכלוסייה מבורכת זו.
  חג האביב, חג החירות – אין טוב ממנו להביא את הבשורה לעולם,
  בהוקרה ובהצלחה!
  צילה הרטמן.

  • צילה יקרה ואהובה
   תגובות כאלו הן תמיכה עצומה
   הן משיבות את תחושת השבט. שבט אחים גם יחד.
   אחיות…
   אם הכל מראות שמחתי שהצבת מולי מראה זו. תודה שהקדשת זמן לחוש ולכתוב לי. (בדיוק ברגע זה צלצול טלפון ושיחה קצרה מהבן שלי…מעניין). צילה תמשיכי ללוות לפרגן לתמוך. כל אחד ואחת מאיתנו מנוע. כל מנוע זקוק לשמן טוב. תמיד אשמח להמשיך ללוות אותך בדרך שלך. אוהבת שרונה

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר.

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>